Duşakabin Nedir

DUŞAKABİN NEDİR?

Duş ve kabinleri, banyo da duş alırken, etrafa su sıçramasını önlemek ve banyoya modern bir görüntü vermek amacı ile yapılmıştır, bir banyo için vazgeçilmez dir. Duşakabinleri banyo da duş alırken, etrafa su sıçramasını önlediği gibi, başka kişilerin de banyoyu kullanmasını sağlar. Çağdaş bir yaşamın vazgeçilmezi haline gelen duşakabinleri aynı zaman da kaliteli bir duş almanızı sağlar.

DUŞAKABİN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Duşakabinler kendi aralarında çeşitlere ayrılırlar. Bunlar, temperli duşakabinler, mika duşakabinler, kompakt duşakabinler, eloksal duşakabinler, menteşeli duşakabinler ve krom duşakabinler,inox çözümler gibi çeşitli kategorilere ayrılırlar.

DUŞAKABİN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Modern hayatın vazgeçilmezi olan duşakabin alırken dikkat etmemiz gereken, bazı ayrıntılardan bahsedelim. Öncelikle banyonuzdan akan suyun kireçli olup olmadığını tespit etmelisiniz. Su kireçli ise, krom duşakabin almalısınız. Boyalı duşakabin alırsanız suyun kireçli akmasından dolayı bir süre sonra aldığınız duşakabinin boyasında kabarmalar oluşur. Türkiyede üretime sunulan duşakabinlerde aluminyum kullanıldığından, asla paslanma görülmez. Fiyatı ucuz diye Çin malı duşakabinler alırsanız kullanım açısından bir çok olumsuz sonuçla karşılaşırsınız. Duşakabin alırken banyonun büyüklüğü ve küçüklüğü çok önemlidir. Küçük banyolar için, şeffaf duşakabinler tercih edilmelidir. Şeffaf duşakabinler küçük banyo alanını daha geniş gösterecektir. Bir diğer önemli husus ise aldığınız duşakabinin yedek parçasını bulabileceğiniz, garanti belgeli firmalar tercih etmelisiniz. Garanti belgeli üretici firmalar ile sorun yaşamazsınız.

Firma aldığınız duşa kabin ile bir sorun yaşadığınız zaman ürünün arkasında durur. Kaliteli bir duşa kabin her şeyden önce paslanmaya dayanıklı olmalıdır. Duşakabinin açıkta kalan kısımlarında paslanmaz çelik kullanılmalıdır. Sağlık açısında ise mutlaka temperli cam kullanılmalıdır.
Saygılarımızla...DİDEM DUŞ.