Duşakabin Temizliği

Duşakabin temizliği;

Duşa kabininizi temizlerken asidik ya da kireç çözücü özelliği olan kimyasallar kullanmayınız. Bu tarz kimyasallar duşakabine zarar verir. Bunun yerine duşakabin camlarındaki ve profillerin üstündeki lekeleri herhangi bir kimyasal kullanmadan sadece (elma) sirkesini suya katarak temizleyebilirsiniz.

Cam duşakabindeki kireç lekelerinden kurtulmak için

Kabin camı kuruyken kireç sökücüyü püskürtün Yalnız duşakabinin METAL malzemesinden kireç sökücüyü sakının. Bir süre bekledikten sonra kuru bir bezle iyice silin. Sprey temizleyici aşağı doğru akacağından temizlemeye camın üst tarafından başlayın. 
Tabi duşakabinniniz henüz kireç lekesi tutmadıysa veya lekeleri tamamen yok ettiyseniz ilerde o lekeleri görmek istemiyorsanız size başka bir önerimiz daha var.CAM YÜZEY KORUYUCU  bu ürün kabin camında nano teknoloji ile suyun tutunmasını önler.Bu ürünü magazamızda bulabilirsiniz.
Duşakabin Hakkında Pratik Bilgiler;

Deneyimlerimiz sonucunda öğrendiğimiz bazı detayları ve bilgileri siz müşterilerimiz ile paylaşmak isteriz.
Duşakabinin amacı duş yaparken sıçrayan suyun duş alanı içinde tutulmasıdır. Duşakabinlerin hepsinde hareketli sistem olduğundan temizlik esnasında dışarıya su kaçması mümkündür. Aynı zamanda her duşakabin tazyikli su tutulması durumunda su kaçırır. Bu durumda önemli olan ve bakılması gereken yerler duş Teknelerinin kenarlarından su çıkmamasıdır. Bunun içinde en iyi yöntem temiz ve düzgün slikon çekilmesidir bu şekilde sızdırmazlık sağlanır.

Giderden su gitmemesi;
Duş teknelerinde kullanılan giderler standart giderlerdir. Yalnız giderden tahliye edilen suyun miktarı musluktan akandan az ise duş teknesi içinde birikme meydana gelebilir. Buna sebep olabilecek bazı kusurlardan bazıları şunlardır:
Giderin borusu koku gelmemesi için S şeklinde monte edilir. Bu esnada boru katlanırsa tahliye edilen suyun miktarı azalır.
Zemindeki açık olan gider borusunun daha önceden inşaat pislikleri ile tıkanmış olması suyun tahliyesine engel oluyor olabilir. 
Zemindeki giderin yapılması esnasında kullanılan boruların çaplarının az olması yada yanlış bağlantı sorunları bu tarz bir sıkıntı yaratabilir...
saygılarımızla...DİDEM DUŞ . . .